Tyler Winklevoss mówi, że US Fed jest „największym podnośnikiem“ ceny Bitcoinów.

Nadchodzące przemówienie Fed, które wiele osób sugeruje, że będzie się koncentrować na podnoszeniu inflacji, to tylko dobra wiadomość dla BTC/USD, argumentuje Winklevoss.
Bitcoin (BTC) otrzymuje większość swojego wsparcia cenowego od samej Rezerwy Federalnej, uważa przedsiębiorca Tyler Winklevoss.

W tweecie z 25 sierpnia, współzałożyciel giełdy Gemini argumentował, że polityka FED jest i nadal będzie wzmacniać losy Bitcoina.

Wzrost inflacji to wzrost Bitcoinów.
Powodem, jak powiedział Winklevoss, jest fakt, że opad koronaawirusów w całej gospodarce Stanów Zjednoczonych będzie oznaczał, że bank centralny przypadkowo uczyni Bitcoina bardziej atrakcyjnym, a dolar mniej atrakcyjnym.

W czwartek prezes Fed, Jerome Powell, wygłosi przemówienie, które, jak oczekują komentatorzy, będzie zawierało oświadczenie o pozwoleniu na dramatyczny wzrost inflacji.

Tylko to sprawia, że Bitcoin Code, który ma stałą, niezmienną emisję i podaż, natychmiast staje się atrakcyjny.

„Fed, pod przywództwem Jerome’a Powella, nadal jest największym sponsorem Bitcoina“, napisał Winklevoss.

„W czwartek wygłosi przemówienie o tym, jak Fed zacznie mierzyć się z wyższą inflacją.“

Jak donosi Cointelegraph, oczekiwanie wokół Fedu nieumyślnie zatykające bezpieczne schronienia, takie jak złoto i Bitcoin, buduje się, ponieważ oba aktywa widzą skoki cen zgodne ze wzrostami w bilansach banków centralnych.

Na początku tego miesiąca, Edward Yardeni, prezes Yardeni Research, powiedział, że podwyższone cele inflacyjne będą „dziko bycze“ dla metali szlachetnych.

Cena Bitcoinów, inflacja i wykres stock-to-flow

Więcej lat z 0% stopą procentową
Tymczasem Bloomberg donosi, że stopy procentowe powinny pozostać na poziomie bliskim zeru przez pięć lat, przy czym nie wyklucza się możliwości dłuższych okresów.

Byłoby to naśladowanie zachowania po globalnym kryzysie finansowym z 2008 r., kiedy to stopy procentowe do końca 2015 r. utrzymywały się na poziomie zbliżonym do 0%.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby za pięć lat stopy procentowe nadal pozostawały na poziomie zerowym“ – powiedział były ekonomista Białego Domu, Jason Furman.

Historyczny wykres stóp procentowych Fed

Wykres historyczny stóp procentowych Fed. Źródło: Bloomberg

Do tej pory Fed unikał ujemnych stóp procentowych, co odbiegało od praktyki stosowanej od kilku lat pod auspicjami Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

W maju w jednym z raportów stwierdzono, że Bitcoin był naturalnym celem dla zarządzających funduszami, mającym na celu złagodzenie wpływu takiej polityki finansowej.